Среда, 14 октября 2015 12:23

Салат Мимоза Рецепт

Delikatnie chrupiące szparagi z kolorowym jajkiem, oliwkami i danie karczoch czyni piękną prezentację. Odprysków przyprawy octu winegret tuż przed podaniem zapewnia jasnozielonej, ostry szparagi.

Mimosa Składniki sałatki

4 wiązki yaytsa2 szparagi, pokrojone 2 głowice Boston sałata, oddzielony od Seasoning octu winegret: 1/4 szklanki (60 ml) oliwy z oliwek, czerwony ocet winny (18 ml) przez 4 godziny litr.. Dijon (10 ml) przez 2 h. L. mustard1 zwiększyć Pickles papryka 1 1 Olive podwyżki wzrost cukru i karczochy: oliwą z oliwek (45 ml) 3 łyżki. l. 1 ząbek czosnku, 1/4 łyżeczki mielonego pieprzu gorące płatki (1 ml) 1/4 łyżeczki (1 ml) ter skórki pomarańczowej 1 może (14 oz / 398 ml), karczoch serca podzielony na cztery części, zapakowane w wodzie, drenującym 1/2 szklanki oliwki Kalamata ułożone (125 ml) zapakowane w wodzie, odsączone Przygotowanie

Oliwki i karczochy: W misce wymieszać razem na oleju, czosnek, pieprz i płatków gorąco skórki pomarańczowej. Dodaj karczochy i oliwki. Odstawić na marynaty na co najmniej 2 godziny. (Upewnij się naprzód: w lodówce w szczelnym pojemniku do 48 godzin).

Tymczasem w garnku, wlać tyle zimnej wody, aby dotrzeć co najmniej 1 cal o 2,5 cm powyżej jaj. Przykryć i doprowadzić do spirali z gorączką sterowania. Natychmiast zdjąć z ognia; odstawić na 20 minut. Spuścić i uruchomić zimnej wody nad jaj 2 minuty; osączyć i usunąć muszli.

Tymczasem w osobnym naczyniu z wrzącą wodą, sparzyć szparagi do miękkości-ostry, około 2 minuty. Odcedzić i schłodzić w zimnej wodzie. Spuścić dobrze. (Upewnij się naprzód: w lodówce w szczelnym pojemniku do 24 godzin).

Jajka cięcia w pół; oddzielić żółtka od białek. Korzystanie z tarką, białą kratę do małej misce. Żółtka kraty w innym naczyniu.

Na dużym talerzu, sałatka spread; Wentylator szparagi na górze. Mieszanina Karczoch z łyżki, żółtek i białek w szeregach na górze.

Przyprawa z octu winegret: Tymczasem w małej misce wymieszać olej, ocet, musztardę, sól, pieprz i cukier. (Dodać do przodu: Przykryć sałatkę i sos winegret z octem oddzielnie; Przechowywać w lodówce przez okres do 6 godzin.) Przyprawiania ocet opatrunku vinaigrette na deszczu tuż przed podaniem.